Lektoři

Mgr. Renáta Lorišová
zakladatelka školy
10 let zkušeností

Joanna Mary Hulbert
rodilý mluvčí
lektor Callanovy metody

Denisa Böhmová
lektor english adventure
4 roky studia v Irsku

Mgr. Renáta Lorišová

10 let zkušeností, zakladatelka školy

Pocházím z Moravskoslezského kraje, vyrostla jsem v krásném beskydském podhůří ve vesnici Pražmo.

Mám mnohaleté zkušenosti s výukou anglického jazyka, jak na soukromé bázi, tak v rámci jazykových škol. Kromě přípravy na Cambridge zkoušky a klasického způsobu výuky, mám zkušenost s výukou Callanovy metody od roku 2008. Tato metoda proces výuky výrazně zkracuje a umožňuje studentům velice rychlý postup. Doporučuji tuto metodu jako velice efektivní způsob zvládnutí jazyka umožňující intenzívní komunikaci od nejnižších úrovní a to ve správných větných konstrukcích. Díky své dceři jsem se začala intenzívně zajímat také o výuku těch nejmenších a pozorování jejích zájmů mě přivedlo k přípravě kurzu English Adventure pro děti.

Vystudovala jsem bakalářský obor Angličtina pro hospodářskou sféru a cestovní ruch na Ostravské univerzitě a magisterský program Anglický jazyk a literatura se zaměřením na lingvistiku na Masarykově univerzitě v Brně.

Měla jsem možnost se úzce seznámit s anglosaskou kulturou díky intenzívnímu cestování a pobytům v zahraničí i pracovní zkušenosti v Čechách. Po ukončení gymnázia strávila 9 měsíců jako au-pair v Anglii, kde jsem úspěšně složila Cambridge zkoušku FCE – úroveň B2. Po návratu jsem pokračovala ve studiu angličtiny v jazykových kurzech a na univerzitách až do úrovně C2.

Pracovní kariéru jsem zahájila 2,5 letou zkušeností v multikulturním prostředí firmy na výrobu baterií, kde jsem kromě celní problematiky pravidelně překládala a tlumočila. Šest let jsem pracovala jako Administration Manager pro britskou společnost vyrábějící žáruvzdornou keramiku, kde jsem měla na starosti veškerou podnikovou administrativu. Angličtinu jsem zde používala na každodenní bázi.

V roce 2009 jsem byla na stáži v kanceláři jedné severoamerické firmy ve státě OHIO, kde jsem se mimo jiné zaměřila na rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou.

Procestovala jsem na kole Austrálii napříč po jižním pobřeží z Perthu do Sydney a objela Tasmánii. Intenzívním kontaktem s místními lidmi jsem poznala jejich život a osudy a tento nádherný kontinent si zamilovala. Navštívila jsem i mnoho jiných zemí na celém světě, na kole i bez kola.

Žila jsem také dva roky v Indii, kde jsem napsala svou magisterskou práci zaměřenou na typické znaky indické angličtiny ve srovnání s britskou verzí. Díky bohatým zkušenostem s různými vrstvami anglického jazyka dokážu obohatit výuku o zajímavá jazyková fakta.

Vždy jsem si přála umět dobře anglicky, přesáhnout hranice naší maličké země, poznat svět, svobodně cestovat a zažívat dobrodružství. Angličtina mi svět otevřela, díky ní jsem získala přátelé z různých zemí světa, velmi mi také pomohla na pracovním poli, a zároveň mi umožňuje rozšiřovat obzory v oblastech mých osobních zájmů studiem materiálů v češtině nedostupných. Důvody proč se učit anglicky jsou všem víceméně jasné a já si přeji své znalosti a zkušenosti předávat dál.

Joanna Mary Hulbert

rodilý mluvčí, lektor Callanovy metody

Pocházím z Velké Británie, ale v současné době žiji v Bakově nad Jizerou. Narodila jsem se v nádherném historickém městě zvaném Bath, které se nachází v malebném hrabství Somerset. Město je známé především jako rodiště významné spisovatelky Jane Austinové a také pro své více než dva tisíce let staré římské lázně.

Základní vzdělání jsem absolvovala v blízkosti dalšího středověkého města Chester a následně pak pokračovala ve studiu na univerzitě Cumbria Institute of the Arts, nedaleko hranic se Skotskem. Bakalářské studium jsem úspěšně završila v oborech umění, mediální produkce a komunikace.

Během letních prázdnin na univerzitě jsem pracovala jako dobrovolník v letní škole pro děti, jejíž účelem bylo v dětech podnítit chuť k dalšímu vzdělávání a tím dosažení větší uplatnitelnosti na trhu práce.

Po ukončení studia na vysoké škole jsem nastoupila do významného nakladatelství v Londýně na pozici koordinátor produkce pro časopisy Playstation, Nintedno, Women´s Health and Fitness.

V roce 2008 jsem se zúčastnila charitativního pochodu přes Velkou čínskou zeď. Výtěžek, který činil přes 3000 liber, byl věnován na výzkum a podporu nemocných s roztroušenou sklerózou. Po návratu z Číny jsem jako ,,baťůžkář¨ začala poznávat krásy jihovýchodní Asie. Po několika měsících cestování jsem se přesunula do Austrálie, do které jsem se za dva roky pobytu zamilovala. Po vypršení mých pracovních víz jsem se rozhodla zůstat na druhé straně polokoule o něco déle a přestěhovala se na Nový Zéland, kde jsem ve městě Kerikeri na severním ostrově strávila další dva roky a kde jsem se také seznámila se svým životním partnerem Jakubem. Společně jsme strávili několik let v Anglii, než jsme se rozhodli usadit v České republice.

Nyní pracuji jako učitelka angličtiny v Mladé Boleslavi. Získala jsem mezinárodně uznávaný lektorský certifikát TEFL (Teaching English as a Foreign Language), který mě opravňuje vyučovat anglický jazyk. Prošla jsem také oficiálním školením firmy Callan Method Organization a získala osvědčení na výuku angličtiny podle Callanovy metody. Učím mládež a dospělé na všech úrovních angličtiny a mohu vytvořit výuku na míru podle osobních potřeb. Připravuji studenty na Cambridge zkoušky, pomáhám s gramatikou a výslovností a vedu konverzační hodiny. Procvičování konverzačních dovedností s rodilým mluvčím je nejlepší průprava pro přechod mezi výukou ve třídě a schopností komunikovat ve skutečném světě.

Denisa Böhmová

22 let, učitelka English Adventure

Narodila jsem se v Plzni, městě kultury a piva. Ve svých 13 letech jsme se s rodinou přestěhovali do Irska, kde jsem měla žít a chodit do školy. Irsko byla skvělá zkušenost a hodně jsem se tam naučila. Neustálým nuceným mluvením v angličtině jsem se rychle zlepšovala a za chvíli jsem neměla problém se s kýmkoliv domluvit. Irsko je krásná země a mám odtamtud hezké vzpomínky.

Po dobu 4 let jsme bydleli na farmě v malé vesnici jménem Clough. Mou každodenní prací byla starost o kozy a koně. Život na farmě se mi moc líbil.

Mezitím jsem chodila do školy, nejdříve jsem strávila 1 rok v Scoil Bhríde a pak následně další 3 roky na St Fergal´s college, kde jsem úspěšně složila Junior Certificate exam zkoušku.

Po 4 letech jsme se vrátili do ČR, kde jsem si doděla maturitu a přemýšlela co dál. Mám ráda děti a chtěla jsem s nimi pracovat. Také jsem si říkala, že by byla škoda nijak mé anglické znalosti neuplatnit. Angličtina je přeci jenom můj oblíbený jazyk.

A tak jsem se rozhodla složit zkoušku CAE tedy C1 úroveň, která se povedla.

Nakonec se mi dostalo příležitosti pracovat jako English teacher pro Adventure English. Práce s dětmi a ještě v angličtině. 🙂 Do toho mi byl poskytnut kurz na Profesionální chůvu a tak jsem mohla začít učit v mateřské školce.

Svou práci mám moc ráda, každý den získávám nové a nové zkušenosti.

Když zrovna neučím, tak ráda chodím na procházky do přírody se svým pejskem, plavu a zajímám se o pěstování květin. Také ráda chodím na jumping a čtu.

Nahoru